07 grudzień, wtorek, 2021

Search

GSBM utility logo

Górnicza Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego

im. Stanisława Staszica w Wodzisławiu Śląskim

Informacja na temat ekspertyzy - Północna 4-14 w Jastrzębiu-Zdroju

W związku z tym, że przez ostatnie miesiące pojawiało się wiele dezinformacji dotyczących stanu technicznego budynku przy ul. Północnej 4-14 w Jastrzębiu- Zdroju, w szczególności zagrożenia katastrofą budowlaną z powodu złego stanu tarasów, na Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w czerwcu b.r. Prezes Zarządu wyjaśniał, że żaden dokument na takie zagrożenie nie wskazuje. W związku z tym, że nadal pojawia się wiele pytań dotyczących tej sprawy informujemy, że w dniu 16 sierpnia otrzymaliśmy ekspertyzę techniczną, która ocenia stan I i II kondygnacji budynku tj. tarasów. Ekspertyza sporządzona została przez zespół rzeczoznawców Polskiego Związku Inżynierów i techników Budownictwa w Gliwicach oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Najistotniejszy fragment podsumowania brzmi: "Stan techniczny dwóch dolnych kondygnacji budynku należy uznać za dobry i obecnie nie ma symptomów wskazujących na zagrożenie bezpieczeństwa jego dalszego użytkowania".

Tym samym zamknięty został etap oskarżania Zarządu Spółdzielni o doprowadzenie do zagrożenia katastrofą budowlaną. Przypominamy również, że w internecie dostępny jest pełen zapis Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 26 czerwca 2019r.

Poniżej przedstawiamy fragment ekspertyzy cześć 9 - podsumowania i zalecenia.

Ekspertyza techniczna budynku Północna 4-14 - część 9 (PDF)